Zájezd do POLSKA – Jelcz Laskowice - LKS „Zalesie“ Wójcice – a turnaj družstev mládeže

Publikováno: 15.8.2018 Autor: M. Romančák

Společná družstva mládeže (přípravy a žáci) oddílu kopané TJ Baník Rtyně v rámci letní přípravy na podzimní soutěže uspořádali zájezd do Polska na turnaj. Třídenní akce byla v termínu 3. – 5.08.2018. Zúčastnilo se 18 dětí a 8 vedoucích včetně super pana řidiče Jana Sedláčka naše cílová stanine bylo Jelcz Laskowice (cca 186 km).

Pátek  3. 8. – odjezd účastníků zájezdu byl brzo ráno proto, abychom včas dorazili na místo první naší akce a to bylo prohlídka (exkurze) výroby - balení bonbónů ve firmě PWC ODRA s.a. ve městečku Brzeg Polsko. Na úvod jsme se museli ustrojit do plášťů a odevzdat veškeré přívěsky apod. Rozdělení na dvě skupiny a s průvodkyní jsme se vydaly na prohlídku. Naši tlumočníci Waldemar a Petr nám překládali jak celá výroba probíhá. Po skončení jsme předali dar paní ředitelce závodu a poděkovali a exkurzi.

Po skončení pěkné exkurze jsme přejeli do nedalekého městečka Jelcz Laskowice (mimo jiné naše partnerské město Rtyně v Podkrkonoší) kde bylo ubytování V KEMPU Kempink pod Swierkami a to ve čtyř chatkách u jezera Staw Pierwszy Jelczaňski . Oběd jsme tak jako každé (snídaně – oběd – večeře) stravování měli v restauraci na „ ORLEN „ (čerpací stanici), která byla nedaleko kempu. Jelikož bylo velké teplo a tak jsme hned vyrazili všichni k vodě na koupání. U kempu je pěkné jezírko s malou pískovou pláži.

Sobota 4. 8. – budíček byl v 7,3o hod. na osmou hodinu byla připravena snídaně na ORLEN. K nám se připojili i polské dětí a v 9 hod. jsme odjeli do Wroclawi na Lanovou stesku v korunách stromů. Každý dostal popruhy od instruktorů a pak jsme cca 3 hodiny putovaly z jedné prohlídky na druhou. SUPROVÉ.

Jako druhé zastavení ve městě WROCLAW jsme navštívili místní Akvapark viz. http://www.aquainfo.cz/katalog/aquapark-wroclaw/ . Vize společnosti Aquapark Wrocław, která je nezpochybnitelným lídrem na trhu zábavy, sportu a rekreace v Polsku, je stát se lídrem tohoto segmentu služeb po celé Evropě. Chceme pokračovat v rozšiřování, přidávat nové atraktivity a rozvíjet nabídku, abychom nejen udrželi nejvyšší úroveň našich služeb, ale také neustále vytvářeli pro naše hosty jedinečný objekt ve srovnání s jinými takovými zařízeními v evropském měřítku. Dvě hodiny nám ani nestačilo si celé prostory prohlédnout natož je osobně projít. NÁDHERNÉ.

Po návratu, kde jsme měli ubytování jsme se vydali na jídlo a pak bylo koupání. Na večer pro nás domácí připravili grilování společně s polskými přáteli. Po krátkém školení nám pochoutky na grilu připravil Michal. Bylo pro děti připravenou vedoucíma i několik soutěží dále pak následovala volná zábava v kempu.

Neděle 5. 8. budíček v 6,45 hod. – úklid pokojů a nakládání našich věcí do autobusu bylo ještě před snídaní. V 8,3o hod. odjíždíme na turnaj do nedalekých Wojcic.

 

2. mezinárodní turnaj družstev mládeže v kopané WOJCICE


Turnaje se účastní čtyři družstva domácí LKS „Zalesie“ Wójcice, MFS Olawa a TJ Baník Rtyně ČR družstva „A“ – „B“ posílená o tři hráčky MKS Olawa. Tak jako při našem vzájemném utkání u nás domácí družstvo posílil náš brankář Michal Svoboda. Bohužel nedorazilo družstvo MKS Jelcz Laskowice. Hrálo se 2 x 15 min.a to každý s každým.

Slovo trenéra družstva TJ Baník Rtyně „A“ :

Áčko : A. Jiroušek – V. Čížek, T. Uhlíř, J. Smrcová, N. Smrc, M. Hofman, Verner D., Verner M.

 

Slovo trenéra „B“ mužstva:

V teplém a  na těžkém terénu jsme sehráli turnaj 4 mužstev. Na začátku jsme dali dohromady sestavy. Bohužel jsme museli udělat na poslední chvíli změny. Jedno mužstvo nedojelo a tak nás požádali jestli by nemohli hrát v našem mužstvu 3 děvčata z MKS Olawy.   A my jsme rádi vyhověli.  Takže jsme nastoupili  v tomto složení.  Béčko :  L. Výrostková – A. Kratochvíl, Š. Menšík, L. Garček, L. Uhlířová, M. Bernard, a 3 děvčata z Polska. To lepší mužstvo bylo na začátku Áčko.  Bohužel tomu tak nebylo a béčko hned od prvního okamžiku hrálo skvěle. Hru hned od začátku režíroval T. Kratochvíl  a mohli jsme se spolehnout na naší Dobře chystající brankařku Ladu. Odměnou ji bylo, že byla vyhlášena nejlepší gólman. První zápas byl nejtěžší . Hráli jsme dobře a poločas jsme zvládli výborně. A tak konečný výsledek mrzí 2 : 1. I když se ukázalo, že jsme prohráli s vítězem turnaje. Druhy zápas bylo rtyňské derby a bylo cítit, že ani jedno mužstvo nechce prohrát. Zápas byl z obou stran bojovný a čekalo se kdo dá první branku. A  ta padla dost brzy a dalo ji Béčko. A zápas dostal šťávu.  Druhý gól padl opět do sítě Áčka a to dost nestane a hodně se na něm podepsal špatný terén. Chvíli na to A mužstvo snížilo a zápas vrcholil. Když padla 3 branka byl zápas rozhodnutý.  Béčko porazilo Áčko 3 : 1. Třetí zápas s domácím mužstvem byl zápasem o druhý flek. A my jsme ho zvládli parádně. 4 : 1. A my jsme mohli slavit 2. místo. Na začátku jsme si řekli že půjdeme bojovat a výsledky se dostaví. Všichni tomu dali srdíčko a bojovali. Rád bych jim poděkoval. Škoda že oslava nemohla byt delší a holky z MKS Olawy museli jet hned po turnaji domu.

Petr Výrostko trenér 

 

Konečné umístění:

1. místo MFS Olawa

2. místo TJ Baník Rtyně „B“

3. místo LKS „Zakesie“ WÓJCICE

4. místo TJ Baník Rtyně „A“

 

Hráči – hráčky z našich družstev získali i individuální ceny :

Nejlepší brankář – brankářka turnaje Lada VÝROSTKOVÁ

VÍCE MISS turnaje Leonka UHLÍŘOVÁ

Nejlepší hráč – hráčka a střelec turnaje byla hráčka TJ Baník Rtyně „B“ (z MKS Olawa)

 

Pořadatelé připravili pro hráče, trenéři a diváky občerstvení (byla i zmrzlina). Při vyhlášení bylo spousty ceny jak od pořadatelů tak i naše družstva předala dárky soupeřům.

Jelikož bylo i několik oslavenců tak došlo i na hobla k narozeninám sourozencům UHLÍŘOVÝM a k 60tinám i Waldemar. Ještě jednou jim přejeme hodně zdraví.

Po krátkém posezení jsme se všichni rozloučili a my vyrazili na cestu domů.

Tímto bych chtěl poděkovat všem trenérů a rodičů našich hráčů, kteří se účastnili tohoto třídenního zájezdu za jejich pomoc a starosti s dětmi. Veliké poděkování patři i pořadatelům turnaje LKS „Zalesie“ Wójcice a to hlavně pan trenér Waldemarovi bez kterého by to nešlo.

Patří sem i veliké poděkování všem naším sponzorům, kteří nám pomohli při zajištění této akce jsou to např. : Město Rtyně, ZPMV ČR, ČPZP Trutnov, Kooperativa Trutnov, OS PHGN Praha, WIKOV MGI a.s., SAAR GUMI, BOLTJES Group, masna Rtyně pí. Balcarová, OL MUDr. Jan Hartman, NYPRO hutní mat. a další.

Děkujeme

Milan Romančák 7.08.2018 Rtyně v P.

 

FOTOGRAFIE V GALERII

« zpět