Mezinárodní přátelské utkání ČR - Polsko 30. 6. 2018

Publikováno: 3.7.2018 Autor: M. Romančák

V sobotu odpoledne 30. 6. 2018 se uskutečnilo za pěkného počasí na hřišti ve Rtyni v Podkrkonoší přátelské mezistátní utkání družstev mládeže (chlapců i dívek) domácí TJ Baník Rtyně – a hosté z Polska LKS Zalesie WÓJCICE.

Toto utkání bylo domluveno záměrně za účelem ukončené sezóny 2017/18 a ověření našich individuálních a týmových herních dovedností. Utkání splnilo svůj účel a opět nás posunulo v pohledu na náš nově vzniklý tým mladších žáků. Všichni si musí uvědomit, že jsme hráli proti klukům a dívkám ročníku 2004, což bylo poznat na první pohled. Výškový a váhový rozdíl byl u některých hráčů neporovnatelný. Podobně to vypadalo i v samotném utkání. Tím nechci popřít náš kvalitní herní projev, ovšem od samotného začátku bylo jasno, že půjde o jednoznačnou záležitost. V první řadě bych chtěl pochválit všechny hráče našeho týmu za koncentrovaný výkon po celou dobu přátelského utkání.

Zpočátku se hrálo bez větších příležitostí, postupně byli více nebezpečnější domácí. Gólem ale neskončily T. Kratochvíla průnik do šestnáctky, ani Š. Menšíka hlavička po načechraném centru F. Němečka. Po pěkné kolektivní hře naše družstvo vedlo 2 : 0. Bohužel, ale za krátkou dobu soupeř z Polska se zlepšil a větším důrazem před hrankou vyrovnali průběžný stav na 2 : 2. Od této chvíle se hosté postupem času stále zlepšovali a tak se stav mněni v jejich prospěch. Konečný výsledek byl 6 : 9 pro hosty. Po skončení utkání si všichni hráči a trenéři zahráli pokutové kopy. Zde domácí tým uspěl a to o + 3 proměněné PK.

Naše sestava : v brance Adámek Jiroušek, obrana Štěpán Menšík, Tibor Uhlíř, Jessica Smrcová, Lukáš Garček, záloha Filip Němeček, Denis Verner, Antonín Kratochvíl v útoku Leonka Uhlířová, Nicolas Smrc. Jelikož soupeř měl málo hráčů ta u nich nastoupili i naši hráči v brance Michal Svoboda a do obrany Marek Verner.

Početná divácká kulisa vytvořila příjemnou atmosféru tohoto utkání. Došlo i na předání dárků pro hosty (hráče a trenéra) a pohár s medaili.

 

"Na první přátelské utkání měla hra velice slušné tempo a úroveň," předeslal rtyňský trenér Michal MENŠÍK, který očekával zarputilého soupeře. "LKS Zakesie Wójcice trochu známe. Jsme rádi, že jsme utkání hráli, protože hosté svou kvalitu měli," uvedl a pokračoval: "Naše hra měla slušné parametry, jediné, co jí chybělo, byla finální přihrávka a zakončení. Mezihra, obranná a útočná činnost, presink - to vše mělo velice kvalitní úroveň." Do hodnocení jednotlivců se trenér nepouštěl. "Bylo patrné, že šlo o velice kvalitní kolektivní výkon," zakončil.

 

Děkuji všem hráčům za koncentrovaný výkon a rodičům za povzbuzování. Patří i velké poděkování všem sponzorům, kteří nám pomohli toto utkání uskutečnit.

 

Tento zápas byl jako předzápas zápasu mužů a to domácí TJ Baník Rtyně – LKS Zalesie Wójcice Polsko.

V tomto utkání zvítězilo domácí družstvo 4 : 3.

Více foto najdete v galerii a na stránkách https://www.zonerama.com/JAACANON/411465 a https://www.zonerama.com/JAACANON/Album/4437309

Ke stažení: Hodnoceni.doc

« zpět