Můj první gól

Publikováno: 27.5.2018 Autor: M. Romančák

Fotbal to jsou góly, radost a spousta nezapomenutelných zážitků. První góly v nejrůznějších dresech na nejrůznějších místech přinášejí zajímavé příběhy ať už samotných fotbalistů, či osobností s fotbalem spjatých.
Ve čtvrtek dopoledne 24. 5. 2018 od 10 hod. pořádal oddlíl kopané TJ Baník Rtyně v akci "Měcíc náboru" pro MŠ - ZŠ-ZUŠ ve Rtyni a školy v okolí.
Akce se účastnilo celkem 170 dětí a 15 pořadatelů.

V den akce (24. 5. 2018) se cca 15 minut před zahájením dostavily děti z předškolních tříd (MŠ) a dětí z I. stupně (1. – 5. třídy) ZŠ ve Rtyni do areálu fotbalového stadionu. Děti jsme uvítali a postupně jsme je rozdělili do skupin. Než jsme děti rozdělili a seznámili paní učitelky o organizaci akce, zpestřili jsme jim čekání reprodukovanou dětskou hudbou a rozhovory do mikrofonu s moderátorem.

Mezi děti přišli i ředitelka ZŠ - ZUŠ Mgr. Hana Vondráčková a starosta města Rtyně v Podkrkonoší Zdeněk Špringr.

Fotbalové hřiště bylo rozděleno na deset stanovišť, na kterých děti plnily úkoly během určeného času. Na jednom stanovišti děti strávily cca 10 min. Během plnění úkolů hrála hudba, a jakmile uplynul stanovený čas, moderátor zahlásil konec plnění úkolů a pokynul k posunutí na další stanoviště. Děti tak postupně absolvovaly všechna cvičení.

Cvičení byla zaměřena např. na běhání slalomu, přeskok překážek + střelba na branky různých velikostí, cvičení s balonem, skákání v pytlích, přetahována lanem, sbírání míčků, atd.

Celkem se akce zúčastnilo 170 dětí. Děti nadšeně plnily úkoly a vzájemně se povzbuzovaly. Na konci akce děti byly odměněny taškou se sladkostmi, pitíčky a každé dítě dostalo ovoce a letáček s kontaktem, s návodem jak se přihlásit na fotbal.

Závěrem lze říct, že akce se velmi povedla po všech stránkách. Děti si za hezkého počasí zasportovali a vyzkoušeli fotbalové dovednosti.

Po akci se nám ozvali první rodiče se zájmem o přihlášení dítěte do fotbalové přípravky.

Tréninky družstev přípravky jsou vždy v pondělí – středu – pátek a to od 16  do 17,3o hod.

 

Za TJ Baník Rtyně – oddíl kopané – přípravky
Milan Romančák

Fotografie z akce najdete v galerii.

« zpět