Hodnocení družstev MINI – MP – SP přípravky za podzim 2017

Publikováno: 28.10.2017 Autor: M. Romančák

Do hry v soutěžním podzim ročníku 2017/18 zasahovali tito hráči:

Hráči mladší přípravky ročník 2009 a mladší - U 09:

Lada VÝROSTKOVÁ, Nicolas SMRC, Tibor UHLÍŘ, Matěj HOFFMAN, Jan PROKŮPEK, Leonka UHLÍŘOVÁ, Jiří KÁBRT, Jeremi BENEŠ, Martinka ŠLECHTOVÁ, Karel HAVLÍČEK, Filip HEJNA, Tobiáš ŠEVERA

Hráči starší přípravky ročník 2007- 08 U 11:

Adam JIROUŠEK, Lada VÝROSTKOVÁ, Štěpán MENŠÍK, Marek VERNER, Filip NĚMEČEK, Lukáš GARČEK, Denis VERNER, Jessica SMRCOVÁ, Jakub BAUDYŠ, Josef NOVÁK

MINI přípravka ročník 2011 a mladší U 07:

Filip HEJNA, Tobiáš ŠEVERA, Daniel BROŽ, Michal PROKŮPEK, David DRAHÝ, Matěj HUBENÝ, Filip DOSTÁL

Trenéři a vedoucí přípravek:

Hlavní trenér Milan ROMANČÁK, trenéři - Josef GARČEK, Bedřich BAREŠ – trenér brankářů Petr VÝROSTKO - vedoucí Vratislav KÁBRT

 

NAŠE DĚTI NAŠE BUDOUCNOST………

Skončil nám fotbalový ročník 2016/17 a je čas se poohlídnout jaký vlastně byl a co dále? Jako každý ročník, určitě náročný pro hráče, trenéry i funkcionáře. Tento ročník byl ovšem výjimečně vydařený a doufejme, že je předzvěstí naší dobré fotbalové budoucnosti.

Podzimní část soutěže pro rok 2017 jsme zahájili ne podle našich představ, bohužel po odchodu několika hráčů (ale i vedoucí MP) do SK Sparta Úpice a tak jsme do soutěže OP OFS Trutnov přihlásili mladší a starší přípravku.

V rámci přípravy jsme v srpnu 2017 uskutečnili třídenní zájezd do Polska, kde jsme sehráli i mezistátní přátelské utkání proti družstvu LKS „ Zalesie „ WÓJCICE. V rámci tohoto zájezdu bylo i návštěva města WROCLAW, kde jsme všichni společně s členy domácího družstva byli na prohlídce místní ZOO, výlet parníkem po Odře a navštívili i nejvyšší mrakodrap ve městě „SKY TOVER“ (dosahuje výšky 212 m a má 51 pater).

Velikou naší akcí bylo v září uskutečnění „ Náboru nových hráčů “ pro tři oddělení z MŠ a 1. – 5. třídy žáků ZŠ – ZUŠ ve Rtyni. Celkem se účastnilo 156 dětí. Pro děti bylo připraveno několik soutěžních stanovišť pro pohyb - skákání - hru s míček, střelba na branku a na zakončení pěkného dopoledne byl i fotbálek. Trenéři pak předali dětem dárky od naších sponzorů.....

Po podzimní části se změnilo hodnocení přípravek, kdy se již po vzoru ostatních zemí, které jsou členy UEFA, nepočítá výsledné skóre. Cílem je vypěstovat u dětí smysl pro hru a týmovou spolupráci bez potřeby kontrolovat skóre a hnát se za výsledkem.

Mladší a starší přípravka (5 - 11 let), které se věnuje trojice trenérů Milan Romančák, Josef Garček a Bedřich Bareš, nám každoročně dělá velkou radost ne jen svými výsledky v soutěži a turnajích, ale hlavně svou hojností. Časy, kdy měli trenéři na tréninku 5 kluků, už jsou dávno pryč a dnes, když se přijdete podívat na jejich tréninky, uvidíte plné hřiště malých nadšených fotbalistů (20 i více).

Mladší přípravka, kluci a děvčata do 8 let hrávají v soutěži OP OFS Trutnov, kde získávají zkušenosti i z těchto vozí úspěchy a odměny v podobě pohárů a medailí. Pro nás je největší odměnou jejich radost a nadšení ze hry.  V podzimní části soutěže odehráli 16 utkání a soupeřům nastříleli 115 branek a skončili na krásném 4. místě.

Na podzim se více do hry zapojili mladší ročníky (např. i 2011), i když pro nás v důležitých zápasech, kdy se stalo, že bychom zabodovali se moc nezahráli. Příslibem do dalších sezóny je, že základní kádr mladší přípravky stavěli i o kategorii výše do SP.

Nově vzniklé družstvo MINI přípravky zatím nezasahuje do žádných soutěží, s o to větším zápalem se ale na ně připravuje. Malí hráči se věnují hlavně základům fotbalové abecedy formou her a samozřejmě se učí i pravidla hry, kdy trénují společně s ostatními hráči přípravek. Moc pěkné bylo i jejich první utkání proti stejným hráčům z TJ Červený Kostelec. Věková kategorie u mini přípravky je 4 – 6 let. Pro jaro 2018 jsme toto družstvo přihlásili do soutěže OP OFS Trutnov.

Starší přípravka, kluci a dívky od 9 do 11 let, už hraje také pravidelnou soutěž a to ne ledajakou. Hrají vlastně nejvyšší možnou soutěž ve své kategorii a to TOP U11. Výsledky těchto soutěží, nejsou dle zvolené metodiky FAČR a FIFA zveřejňovány, protože u těchto dětí přece nejde o výsledek, ale o zábavu ze hry. Proto je takto musíme hodnotit i my. V 19ti utkání odehraných soutěžních utkáních nastříleli naši borci soupeřům celkem 100 branek a získali 37 bodů a vedli si skvěle proto skončili na 4. místě! Dle výrazu štěstí u dětí a nadšení rodičů, které je při zápasech a turnajích neúnavně povzbuzují, jsou naši kluci mladší i starší přípravky, pro letošní rok jednoznačně vítězové.

V roce 2017 se nám podařili zajistit i několik sponzorů (více jak 100 tisíc Kč) a pomoci jim jsme koupili všem hráčům – termotrika, doplnění šusťákových souprav, 2 x sadu dresu, sportovní vybavení na hřiště a do tělocvičny. Dle i za několik desítek tisíc Kč i dary v podobě reklamní propagačního materiálu.

 

Za nás trenéry a vedení přípravy chci poděkovat všem funkcionářům, sponzorům, hráčům, trenérům, rodičům a všem přátelům rtyňské kopané, kteří pomohli k úspěšnému průběhu fotbalových soutěží v ročníku 2017.

 

CO PŘIPRAVUJEME

TJ v tělocvičně ZŠ - ZUŠ a v hale Orlovna

Halové turnaje prosinec 2017 až březen 2018

Sportovní odpoledne děti a rodiče prosinec 2017

Zimní soustředění cca 30ti hráčů březen 2018 Havlovice

Jarní soutěže pro MINI přípravku a MP + SP duben – červen 2018

Poslední výkop – utkání děti + rodiče červen 2018

Všem za předvedené výkony a sportovní chování moc děkujeme a už se těšíme na další ročník.

 

VYHODNOCENÍ NEJ hráčů za podzim 2017

Za mladší přípravku : Lada VÝROSTKOVÁ

Za starší přípravku : Adámek JIROUŠWK

Poděkování nej TRENÉŘI :

Josef GARČEK

Petr VÝROSTKO

« zpět