Zimní příprava 2017 oddílu kopané – přípravky.

Publikováno: 20.2.2017 Autor: M. Romančák

Společný oddíl kopané – přípravky SK Sparta Úpice/TJ Baník Rtyně má cca 40 dětí a to v kategorii mini přípravky, mladší a starší přípravky.

Prakticky ihned po skončení podzimních soutěžních utkání v OP OFS Trutnov přípravky, jsme začali se zimní přípravou na halové turnaje u nás a v okolí. Příprava probíhala v tělocvičně ZŠ – ZUŠ ve Rtyni a v hale Orlovna (a to 3 x týdně) a nutno dodat s příkladným přístupem většiny hráčů k tréninkovým jednotkám do HT jsme přihlásili všechna družstva přípravek. Jak na tom jsme, nám měly ukázat již první HT v prosinci 2016 u nás, kde se hrálo o pohár BOLTJES GROUP, který proběhl v sobotu 17.12. hale Orlovna ve Rtyni. Jak mužstvo starší přípravky, tak překvapivě i mladší, tyto turnaje odehrálo se střídavými úspěchy. Pěkné poháry a pro každého medaile, kluky povzbudily a se stejným odhodláním přistoupili.. Naši hráči podali bojovný výkon Projevilo se, že v této kategorii je náš kádr úzký a absence jednoho stabilního hráče základu je na výkonech znát. Sestava se doplňovala o hráče z mladší přípravky, kteří do kolektivu výborně zapadli, zahráli na co mají, ale na ty nejlepší družstva to nestačilo. Jsou to však pro ně zkušenosti, které by se měly zúročit v letech následujících.

Umístění družstev na HT

Mini přípravka – 1. místo v České Skalici, 7. místo v Úpici.

Mladší přípravka – 3. + 5. místo v České Skalici, 4. místo v Červeném Kostelci, 4. místo ve Rtyni, 4. místo v Červeném Kostelci, 1. + 3. místo v Úpici

Starší přípravka – 5. místo v Červeném Kostelci, 7. místo ve Rtyni, 4. + 5. místo v Úpici, 9. místo v Červeném Kostelci, 3. místo ve Rtyni, 3. místo v Hostinném

Zimní sezóna pomalu končí a před námi je ta jarní. I v té se pokusíme udělat vše pro to, aby radost z toho být součásti kolektivu přetrvala až do posledního zápasu. Vždyť o tom to je. Mít radost z pohybu, ze hry a v neposlední řadě z toho, být součástí kolektivu vrstevníků, kde se jedinec cítí dobře a kde si vytváří vazby a vztahy třeba i na celý život.

A co je hlavní, tým, který není příliš zvyklý vyhrávat dnes zvládl i tíhu toho, že by snad mohl turnaj vyhrát. Neponechal nic náhodě a nedovolil soupeřům nás dnes připravit o vítězný pokřik v kabině.
Ještě jednou patří dík týmu nejen za výkony, ale i za chování během turnaje, kdy vše proběhlo naprosto bez problémů.
Nicméně příprava to byla dobrá, víme aspoň na čem je potřeba hodně zapracovat a v dalším zápase, už snad v kompletní sestavě, se opět vrátíme na vítěznou vlnu.

Závěrem chci hlavně poděkovat rodičům za pomoc, nejen s dopravou, ale i za skvělou diváckou kulisu. Stejně tak patří i poděkování všem sponzorům partnerům přípravky v roce 2016 bez nich by to ani nešlo. Ještě jednou děkujeme.

V rámci zimní přípravy jsme odehráli i několik přátelských utkání v hale Orlovna ve Rtyni se soupeři z Červeného Kostelce a z nedalekých Radvanic.

Na 7. Galavečeru Královehradeckého fotbalového svazu, který se konal 13.01.2017 ve Společenském centru UFFO v Trutnově jsme se dočkali významného ocenění v kategorii JUNIOR CENA za rok 2016, která se uděluje za dobrou práci přípravek. Stejně tak v únoru 2017 při vyhlášení sportovce města Úpice byla naše mladší přípravka vyhodnocena jako nejlepší kolektiv města Úpice.

Ocenění je za naši společnou práci oddílu kopané SK Sparta Úpice/TJ Baník Rtyně, která je již 4 roky u všech mládežnických družstev.

V měsíci březen 2017 se uskuteční již po desáté týdenní zimní soustředění v Havlovicích pro 30 hráčů přípravky a mladších žáků.

Zejména úspěchy desetileté kluky povzbudí a vlijí jim další impuls k přípravě, chce to však zodpovědnost a podporu od rodičů. Další fotbalový rozvoj je potom na školených trenérech a dobrovolnících oddílu.
Od jarní sezóny by mužstvo mělo nastupovat v soutěži řízené okresním fotbalovým svazem Trutnov, přičemž přesnější rozlosování bude zveřejněno později. V žádném případě se mužstva nejmenších nevzdáme a spíše přivítáme každého dalšího kluka se zájmem o kopanou.
Jarní soutěže 2017 v KP KFS a OP OFS budou zahájeny začátkem dubna a končí v půli června t.r.

Hlavním sponzorem naších družstev přípravky jsou Město Rtyně v Podkrkonoší, Boltjes International spol. s r.o. – Czech Republic Červený Kostelec, FAČR Praha, ZP MV ČR, ČPZP, Kooperativa a.s., Vlček a syn kovovýroba Rtyně, ALFERO GROUP Rtyně, TAKATA a.s. Rtyně a další…

Dovolte mi, abych tímto poděkoval nejen našemu fotbalovému potěru, jejich trenérům a rodičům, ale i samozřejmě Vám - našim partnerům klubu, kteří nám pomáháte s financováním naší sportovní činnosti. Toto ocenění nás nejen zavazuje pro další činnost, ale dodává další energii pracovat ještě lépe.

Hlavní trenér přípravky Milan Romančák

« zpět