Polsko srpen 2017

Publikováno: 21.8.2017 Autor: M. Romančák

Zájezd malých fotbalistů do Polska v termínu 18. – 20.08.2017

Vedoucí a trenéři družstev mládeže TJ Baník Rtyně (přípravky – mladší žáci) společného oddílu kopané TJ Baník Rtyně/SK Sparta Úpice uspořádali na konec letošních prázdnin v rámci přípravy na podzimní soutěže zájezd do Polska – Wójcice.

Zájezdu se nakonec zúčastnilo 16 dětí a 6 vedoucích.

Cílová stanice byl kemp Sielska Woda (www.sielskawoda.pl). První zastávkou byla návštěva rodinného podniku BARTEK Candlessp (http://bartek-candles.com./pl/) . Asi hodinová prohlídka ve firmě, kde vyrábí svíčky. Prohlédli jsme si kompletní postup a výrobu. Na závěr pak všichni dostali dárek svíčku Lavender Provence. Jako druhou zastávku jsme měli u dalšího sponzora domácího družstva a to ve firmě, kde se na rozloze cca 500 fotbalových hřišť pěstují stromky – keře apod. MiSz (www.mikta.pl) Nádherné skalky, vodotrysk a altánky nám byli pastvou pro oči. Na závěr prohlídky jsme každý dostali jeden stromeček a od majitele firmy pro nás bylo připravené malé občerstvení v podobě dortů a pití.

Autobusem jsme se přesunuli několik km do kempu nedaleko Wójcice Sielska Woda, kde pro nás bylo připravené ubytování v chatkách. Po dobrém obědě jsme šli k vodě, jelikož bylo nádherné slunečné počasí. Písečná pláž, skluzavky, trampolína, hrad na skákání. Bylo to pro děti moc pěkné vyžití.

Druhý den pro nás hostitelé připravili výlet do nedalekého města WROCLAW. Tento den jsme strávili společně se všemi členy domácího družstva. První zastávkou byla ZOO (www.zoo.wroclaw.pl) cca. prohlídka 4 hod. Po skončení prohlídky v ZOO jsme se všichni přesunuli k řece Odra, kde jsme nastoupili na výletní parník. Asi hodinová jízda po řece nám ukázala krásu města Wroclaw. Další zastávkou byl nejvyšší mrakodrap ve městě, SKY TOVER. Tento mrakodrap (polsky Drapacz chmur) dosahuje výšky 212 metrů a má 51 pater. Dalších 33,2 m je zahlouben pod úroveň terénu. A to nejen z důvodu prostorových, ale především statických. (www.skytower.pl). Vyjeli jsme rychlým výtahem do 51 patra a zde se nám ukázal krásný výhled na město a široké okolí. Jedním slovem hodnotíme n á d h e r a.

Po návratu do kempu na nás čekalo milé překvapení, když pro nás děti s rodiči z Polska připravili grilování a posezení.

Třetí den jsme se ráno pomalu připravili na odjezd domů, ale nejdříve jsme se šli podívat v kempu do tří velkých hangárů, kde bylo pro děti plno soutěžících a hracích automatů a posilovna. Vše jsme museli vyzkoušet. Před 11 hodinou jsme autobusem přejeli na místo, kde je sehrálo mezinárodní přátelské utkání domácí LKS Zalesie Wójcice a TJ Baník Rtyně/SK Sparta Úpice. Velice vyrovnané utkání, kdy byla předvedená bojovná hra od obou družstev. Po skončení zápasu následovaly pokutové kopy všech účastníků. Utkání skončilo 2 : 3 a i na pokutové kopy naši hráči zvítězili.

« zpět